Jest nam bardzo miło powitać Państwa na naszej stronie internetowej, na której znajdą Państwo szereg wyczerpujących informacji na temat ogrzewania i jego sposobów.

Jeżeli tak się właśnie złożyło, że jesteście Państwo na etapie poszukiwania opału do kominka, to doskonale się składa, ponieważ posiadamy w ofercie brykiet do kominka.

Jednocześnie – z uwagi na nieprędko rozpoczynający się okres jesienno-zimowy, czyli sezon grzewczy –gratulujemy Państwu zapobiegliwości.

Powróćmy jednak do meritum oferty. Jako dystrybutor brykietu do kominka doskonale znamy jego zalety i dlatego z całą stanowczością możemy Państwa zapewnić, że posiadany przez nas produkt jest najlepszej jakości.

Przyjrzyjmy się więc bliżej jego zaletom i porównajmy na przykład z węglem drzewnym. Zarówno jeden, jak i drugi wyrób może być używany jako opał do kominka, jednak brykiet do kominka ma tę przewagę nad węglem drzewnym, że z racji swoich wymiarów nie wymaga tak dużo miejsca do składowania.

Poza tym może funkcjonować jako paliwo ekologiczne i niezwykle ekonomiczne, a co za tym idzie pozwalające na znaczne ograniczenie kosztów ogrzewania.

Brykiet do kominka ma ponadto tę właściwość, że uzyskiwane dzięki niemu ciepło jest w stanie zapewnić Państwu komfortowe warunki mieszkania, miłą atmosferę i utrzymującą się na tym samym, optymalnym poziomie temperaturę.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się ze wszystkimi szczegółami oferty zaprezentowanymi na naszej stronie internetowej. Zapewniamy, że jest ona różnorodna i bogata.

Tanie ogrzewanie

W wielu polskich domach, pojawia się problem ogrzewania pomieszczeń, szczególnie w okresie zimowym. Gaz, jak powszechnie wiadomo, jest niebywale drogi, i dlatego nie taka formę ogrzewania domów nie stać większości obywateli. Istnieją, także, inne sposoby dogrzewania, jednakże coraz większe znaczenie nabiera wykorzystanie brykietu drzewnego. Niewątpliwie, jest to tani, i skuteczny sposób uzyskania ciepła w naszych domach

Brykiet drzewny, jest paliwem pochodzącym z roślin. Najczęściej uzyskiwany z odpadów drzewnych, co powoduje powtórne wykorzystanie odpadów, a co za tym idzie wspieranie ekologii. Brykiet drzewny posiada bardzo wiele zalet. Podstawową, jest duża gęstość. Opalając dom trocinami, powstaje problem z ich przechowywaniem. Brykiet z nich utworzony zajmuje mniej miejsca, i dłużej się pali. Kolejną zaletą jest bezpieczeństwo zdrowia. To paliwo zawiera minimalną ilość popiołu, i siarki, dzięki czemu podczas spalania nie wydzielają się substancje szkodliwe. Ponadto, nie wydziela gazów cieplarnianych. Ważną kwestią, jest także możliwość długiego przetrzymywania, oczywiście jeśli warunki są odpowiednie…musi być sucho. Brykiet drzewny charakteryzuje się łatwością przechowywania, ale także bezproblemowym rozpalaniem i paleniem.

Brykiet drzewny, można podzielić, ze względu na wygląd. Najczęściej spotykany jest brykiet walcowaty. Jego przekrój ma kształt koła, zaś długość jest nieregularna. Do palenia w kominkach używany jest głównie brykiet ołówkowy. Jego nazwa wywodzi się z kształtu. Przekrój brykietu, także przypomina ołówek… ma kształt sześciokąta, lub ośmiokąta. W środku jest otwór. Brykiet drzewny sprzedawany jest także w kostkach. Ten rodzaj jest drobny i niezmiernie wygodny w użyciu.

Brykiet drzewny, jest rewelacyjnym wyjściem dla każdej osoby. Jego cena jest przystępna, przez co stanowi alternatywę dla tradycyjnych form ogrzewania. Niewątpliwe, ważne jest jego ekologiczna cecha. Nie transmituje do powietrza niezliczonej ilości szkodliwych substancji. Pozwala poczuć się bezpiecznie, i przyjemnie w swoich własnych „czterech kątach”.

Brykiet kominkowy czy drewno?

Kominek to nie tylko wspaniała ozdoba każdego domu, ale także praktyczne źródło ciepła. Należy jednak zaznaczyć, że na wydajność cieplną takiego rozwiązania, w największej mierze, wpływa rodzaj paliwa jakiego użyjemy do opału.

Większość kominków przystosowana jest do spalania drewna. Ze względu na relatywnie niską cenę, jest to wciąż najbardziej popularny rodzaj opału. Czy jednak niska cena zakupu rzeczywiście przekłada się na realne oszczędności eksploatacyjne? A może warto postawić na alternatywne rozwiązanie w postaci brykietu kominkowego?

BRYKIET KOMINKOWY – CO TO TAKIEGO?

Brykiet kominkowy produkowany jest z wiór, trocin czy zrębek. Rozdrobnione odpady drzewne zostają sprasowane pod bardzo wysokim ciśnieniem bez użycia jakichkolwiek substancji klejących, dlatego właśnie brykiet określany jest mianem ekologicznego opału.Maszyna brykietująca prasuje surowiec w warunkach wysokiej temperatury, co sprawia, że gotowy produkt wykazuje duże zagęszczenie materiału w stosunku do swojej objętości. Dzięki temu brykiet spala się powoli i stopniowo.
Brykiet kominkowy najczęściej przybiera formę walca o różnej średnicy. Zanim jednak osiągnie swoją ostateczną formę, musi przejść przez wszystkie fazy produkcji, na które składa się przygotowanie materiału, suszenie, ostateczne rozdrobnienie, brykietowanie i kondycjonowanie.

BRYKIET CZY DREWNO?

Należy pamiętać, że świeżo ścięte drewno wykazuje ok. 50 proc. wilgotności. Wysuszone drewno kominkowe jest wilgotne w 20 proc., jednak to i tak sporo. Duży stopień wilgotności sprawia, że podczas spalania, drewno oddaje wilgoć, która osadza się w kominie. W konsekwencji temperatura spalania jest niska, a sam proces – bardzo nieczysty.
Wilgotność brykietu kominkowego waha się w przedziale od 4 do 10 proc., a jego wartość kaloryczna może być porównana do dobrej jakości węgla. Niepodważalną zaletą brykietu jest fakt, że jego spalanie generuje śladowe ilości popiołu.

Wybór wydaje się być zatem oczywisty – ze względu na znacznie większą wydajność, brykiet jest lepszym rozwiązaniem niż drewno.