Główną zaletą korzystania z sieci typu open source, takiej jak Helium, jest oszczędność kosztów, jaką zapewnia w porównaniu z usługami klasy komercyjnej. Główną wadą jest to, że korzystanie z open source nie zabezpiecza danych tak bardzo, jak korzystanie z usług klasy komercyjnej. Jednym z głównych powodów jest to, że będzie z niego korzystać wielu amatorów i niedoświadczonych użytkowników, co zwiększa ryzyko utraty danych. Drugim powodem są środki bezpieczeństwa podjęte przed włamaniami. Wady helu są następujące.

Plusy: Moneta Helium https://minerhelium.pl zyskuje na wartości, a koszt jej kryptowaluty ma tendencję wzrostową. Ponieważ jest to sieć peer-to-peer, każdy, kto uzyska gorący punkt Helium, ma ogromny potencjał do zarabiania Helium Coins. Ogromną zaletą jest to, że do zdobycia tych monet nie są potrzebne żadne specjalne umiejętności. Jest to jeden z głównych powodów, dla których hel jest tak lukratywnym rynkiem, ponieważ każdy może zarobić część, jeśli nie wszystkie nagrody. Niektóre z bardziej lukratywnych nagród obejmują kupony na usługi, a także towary.

Minusy: Ze względu na popularność Helium bardzo możliwe jest włamanie się do urządzeń w celu odzyskania zaszyfrowanych informacji. Kolejną kwestią są niskie nagrody motywacyjne i ograniczona dystrybucja. Aby naprawdę skorzystać z niskich wypłat motywacyjnych, musisz zabezpieczyć swoje urządzenie za pomocą zdecentralizowanej infrastruktury. Tylko niewielki procent urządzeń jest kiedykolwiek zagrożony. Obecnie nie ma planów dodawania zdecentralizowanych protokołów do miksu.

Potencjalnym problemem, który może się pojawić, są włamania do sieci bezprzewodowej. Ponieważ większość urządzeń w obecnym wieku jest bezprzewodowa, może to być niezwykle problematyczne. Niedrogim rozwiązaniem tego problemu może być przeniesienie wszystkich urządzeń kryptograficznych z helem w bezpieczne miejsce, a następnie zarządzanie urządzeniem przez administratora sieci bezprzewodowej. Umożliwiłoby to im monitorowanie urządzeń, a także aktualizację pokrycia dowodowego.

Niewykluczone, że w przyszłości infrastruktura helowa zapewni lepszy zasięg sieci niż obecne sieci bezprzewodowe. Wyzwaniem będzie wzrost kosztów i trudności w pozyskaniu hotspotów. Najbardziej realistycznym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie korzystania z tokenów HHT typu open source, które zapewniają bardziej stabilną platformę i łatwą konfigurację. Wadą tego jest to, że tokeny te nie będą w stanie obsługiwać dużej liczby użytkowników i dlatego nie będą tak szeroko stosowane.

Jednym z problemów, który pojawił się od czasu powstania protokołu helowego, jest to, że niektóre urządzenia nie zachowują się prawidłowo, gdy są umieszczone w pobliżu innych urządzeń bezprzewodowych. Doskonałym tego przykładem są urządzenia służące do udostępniania plików. Gdy wielu użytkowników jednocześnie próbuje uzyskać dostęp do tych samych danych, opóźnienie sieci może przekroczyć 2 ms. W przypadku prawdziwej sieci bezprzewodowej typu peer-to-peer należy unikać tego scenariusza.

Ponieważ większość firm i rządów na całym świecie rozważa wykorzystanie infrastruktury helu, sensowne jest, aby firmy korzystały z kryptowalut. Jeśli firma może kupić hel, może wykorzystać jego właściwości bezpieczeństwa i stworzyć efektywny model cenowy swoich usług. Mogą również zakupić klienta open source w oparciu o swoje wymagania, a następnie podłączyć go do infrastruktury chmury. Chociaż nie ma gwarancji, że protokół pozostanie opłacalny w nadchodzących latach, można bezpiecznie założyć, że nie napotka on tych samych problemów, co projekt BitPeb. Chociaż istnieje kilka czynników, które przyczyniają się do trwałości systemu kryptograficznego, większość problemów została faktycznie odkryta w 2021 roku i od tego czasu została naprawiona. Jest mało prawdopodobne, że w ciągu najbliższych dwóch do trzech lat zostaną znalezione jakiekolwiek wady.

Ponieważ większość świata zmierza w kierunku korzystania ze zdecentralizowanej infrastruktury, sensowne jest, aby firmy jak najszybciej przeszły na korzystanie z infrastruktury. Umożliwiłoby im to wykorzystanie nowych technologii, gdy są one nadal stosunkowo drogie i mają ograniczoną podaż. Dowodem na to jest ogromny sukces projektu BitPeb, który do prowadzenia projektu wykorzystał infrastrukturę dostarczaną przez hel. Ponieważ technologia jest wciąż stosunkowo nowa, w najbliższej przyszłości w jej ślady pójdzie wiele innych firm. Biorąc pod uwagę ogromną skalę zmian zachodzących na całym świecie, trend jest nieunikniony i to tylko kwestia czasu, zanim cały świat połączy się za pomocą waluty helu Crypto.