Pompa ciepła sposobem na ekologiczne ogrzewanie

Ogrzewanie budynku jest sprawą ogromnie złożoną i przy jego wyborze należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Powinniśmy przemyśleć czy chcemy korzystać z jednego czy też większej ilości źródeł ciepła. Ważne są dla nas również takie kwestie jak harmonia ze środowiskiem czy cena.

Pompa ciepła źródłem ciepła w domu

Pompa ciepła jest jednym z nowocześniejszych rozwiązań grzewczych stosowanych w budownictwie. Jest ona przyjazna zarówno środowisku jak i zdrowiu domowników. Przy jej zastosowani pobieramy energię do ogrzewania naszego domu z zewnątrz.

Źródła ciepła w budynku

Pompa ciepła za sprawą energii mechanicznej wymusza przepływ ciepła z obszaru, w którym panuje niższa temperatura, do obszaru o temperaturze wyższej. Dzięki tej innowacji pompy ciepła oprócz zastosowania w ogrzewaniu domów, doskonale sprawdzają się w różnych gałęziach przemysłu. Są to urządzenia charakteryzujące się największą efektywnością przy małej różnicy temperatur.

Wybór pompy ciepła

Wybór odpowiedniej pompy ciepła powinien brać pod uwagę ilość systemów ogrzewających budynek. Istnieją systemy, w których pompa jest jedynym urządzeniem grzewczym, w innych poza pompą grzewczą pracuje jeszcze jedno urządzenie, Tu w przypadku gdy jedno urządzenie osiągnie wymaganą standardami temperaturę wyłącza się i pracuje tylko jedno urządzenie. W jeszcze innych systemach ogrzewanie jest zaprojektowane tak, żeby pracowały równocześnie dwa urządzenia. Wszystkie te konfiguracje posiadają swoje plasy i minusy.

Istnieje kilka rodzajów pomp grzewczych. Jednym z nich są pompy, które transportują ciepło do wewnątrz pomieszczenia, innym wariantem pompy jest model transportujący ciepło do zbiornika z gorącą wodą – jest to pompa działająca na zasadzie powietrze – woda.

Inny system działania pompy grzewczej do przepływ ciepła z gruntu. Grunt nie musi być rozumiany dosłownie. Ciepło może być transportowane ze skały, z wód gruntowych, z gleby. Pompy działające według tego systemu są bardziej wydajne i efektywne, ponieważ transportują ciepło o stałej w skali roku temperaturze.

Pompy z Warszawy

Marzysz o ekologicznym źródle energii dla swojego nowo wybudowanego lub wyremontowanego domu? A może zależy Ci na oszczędności energii i korzystaniu z innowacyjnych rozwiązań przyjaznych środowisku? W takim razie – pomyśl o pompach ciepła.

Pompy ciepła pozwalają na przekształcenie energii pochodzącej z naturalnych źródeł ciepła (jak ziemia, woda lub powietrze) w ogrzewanie domu lub ciepłej wody użytkowej. Mogą również przeobrażać ją w system chłodzenia wnętrz.

Pompy ciepła, w porównaniu do tradycyjnych źródeł energii, pozwalają znacząco zaoszczędzić zużywaną energię. Są ekologicznym rozwiązaniem, zapewniającym jednak pełne zadowolenie z ich użytkowania. Dzięki pompom możesz sobie pozwolić na komfortowe, ciepłe mieszkanie bez wyrzutów sumienia o losy środowiska.

To właśnie miasto Warszawa jest miejscem, w którym wykonujemy pompy, stanowiące część oferowanego przez nas asortymentu. Wyróżnią się wysoką jakością wykonania i z pewnością spotkają się z aprobatą nawet najbardziej wymagających klientów.

Pompy ciepła

Nasza oferta skierowana jest do każdego, kto wymaga najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu techniki oraz systemów grzewczych. Oferowane przez nas pompy ciepła nie tylko stanowią najlepsze w swoich klasach rozwiązania, zapewniające kompleksowe ogrzewanie wnętrza niemal każdego budynku, ale również spełniają najwyższe standardy związane z ochroną środowiska i ekologią – w bezpośredni sposób przekłada się to jednocześnie na oszczędności związane z użytkowaniem tego typu pomp ciepła, poprzez chociażby mniejszy pobór energii.

Doświadczenie

Nasze doświadczenie w sprzedaży, montażu oraz serwisie pomp ciepła wykonywanych w (MIASTO) daje nam możliwość podjęcia się niemal każdego zlecenia. Gwarantujemy profesjonalne podejście do każdego klienta, a tym samym jesteśmy w stanie zrealizować nawet najtrudniejsze projekty grzewcze oparte o studnie głębinowe.

Nasza misja

Naszym celem jest nie tylko zapewnienie ogrzewania w Państwa budynku poprzez zastosowanie odpowiedniej pompy ciepła, ale przede wszystkim Państwa zadowolenie z naszej pracy!