Przeprowadzki Wrocław organizuje we współpracy z firmami zajmującymi się tym tematem. Miasto to jest otwarte na przyjezdnych i szczyci się wysoką kulturą oraz zróżnicowaniem kulturowym. Jest to stolica Dolnego Śląska, nad rzeką Odrą. Liczy sobie 632 240 mieszkańców i powierzchnię 293 kilometrów kwadratowych. Wrocław jest w czołówce polskich ośrodków kulturalnych i naukowych Polski, o długoletniej tradycji. Prestiż miasta podnosi duża liczba muzeów, galerii, kin i teatrów, ale także liczne wydarzenia artystyczne, które sięgają rangi międzynarodowej. Charakterystyczne jest to, że przeplatają się tutaj kultury klasyczne z nowoczesną. Najbardziej znane festiwale, to oczywiście Wratislavia Cantans, Festiwal Jazz nad Odrą, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Wrocław Spotkania Teatrów Jednego Aktora i Małych Form Teatralnych, Wroc For Freedom, czy wiele, wiele innych. Na Wrocławskich scenach gościło wiele gwiazd światowego formatu. To właśnie dzięki rozsławionemu na całą Polskę statusowi miasta, które nie jest na bakier ze sztuką, popularna stała się przeprowadzka Wrocław jest miastem otwartym na ludzi i prowadzi elastyczna politykę turystyczną. Wracając do kultury, należy wspomnieć, że oprócz wydarzeń i eventów kulturowych występują tutaj także stacjonarne ośrodki kulturowe, które przyciągają równie szeroką publikę, co festiwale i koncerty. Bogatą ofertę prezentują teatry, kina, muzea, kąpieliska, stacje radiowe, a także własna telewizja. Wrocław jest dobrze ulokowany komunikacyjnie, a połączenia są nowoczesne i szybkie, dlatego dotrzemy bez problemu w dowolne miejsce z Wrocławia i do Wrocławia z dowolnego miejsca. Dlatego przeprowadzanie Wrocław ma dosyć proste i decyduje się na to coraz więcej ludzi, bo jest to miasto polskie o europejskim charakterze.
Przeprowadzki Koszalin
Miasto Koszalin jest położone na terenie województwa zachodniopomorskiego. Dane wskazują, że liczy on 107 tysięcy mieszkańców i obejmuje swym obszarem teren wielkości 83 kilometrów kwadratowych. Niewielka odległość dzieli Koszalin od Morza Bałtyckiego, bo zaledwie 11 kilometrów. Powstanie Koszalina datuje się już na dwunasty wiek. Pierwotnym założycielem jest pomorski książę Bogusław II. Około roku 1248 wschodni brzeg ziemi kołobrzeskiej wraz z Koszalinem przeszły we władanie biskupów pomorskich, co dało początek księstwu kamieńskiemu. W 1266 roku biskup Herman von Gleichen ustalił tu swoją główną rezydencję oraz punkt strategiczny biskupstwa kamieńskiego. Wieś Jamno, wraz z częścią jeziora o tej samej nazwie i grodem Unieście zostały przyłączone do Koszalina, dzięki czemu miasto miało dostęp do morza i tym samym uczestniczyło w handlu morskim, a nawet należało do Hanzy. Wiele zatargów z Darłowem i Kołobrzegiem oraz wojna trzydziestoletnia zmniejszyły rangę miasto. Z powodu dżumy w pierwszej połowie szesnastego wieku zmarło tutaj 1,5 tys. ludzi, co stanowiło około 70 procent całego zasobu ludnościowego miasta. Miasto w późniejszym czasie przeszło w ręce książąt brandenburskich i aż do 1918 roku było ono stolicą księstwa kaszubskiego. Jedną z większych klęsk był pożar w wyniku, którego przeprowadzki Koszalin wyludniły, a miasto straciło tempo rozwoju. Z kolei w XIX wieku Koszalin powrotem stał się istotnym ośrodkiem handlowym, a także komunikacyjnych. Tym razem liczne przeprowadzanie Koszalin odnotowywał w drugą stronę. Z powrotem miasto tętniło życiem, a przeprowadzka Koszalin oznaczała nowy początek i lepszą drogę na przyszłość, która gwarantowała sukcesy towarzyskie, a także zawodowe. Warto odwiedzić Koszalin i poznać jego uroki.
Przeprowadzki Jelenia Góra
Miasto z jeleniem w herbie może kojarzyć się tylko z jednym miastem – Jelenią Górą. Jest to dolnośląska miejscowość położona nad rzeką Bóbr, a niegdyś była stolicą województwa jeleniogórskiego. Obecnie bez statusu stolicy, na korzyść Wrocławia, ale za to jest miastem na prawach powiatu. Miasto leży na północy Kotliny Jeleniogórskiej, a od każdej strony otaczają je góry. Początkowe zapiski z XVI wieku mówią o populacji, która liczyła 3,5 tysiąca mieszkańców. Przełom XVIII i XIX w., to już dwukrotnie większa liczba ludności, natomiast początek XX w. oznaczał liczbę 20 tysięcy. Poziom wzrastał za sprawą przeprowadzek Jeleniej Góry aż do wybuchu II Wojny Światowej. Po utworzeniu w 1975 roku województwa o nazwie Jeleniogórskie i przyłączeniu do Jeleniej Góry wielu obszarów wraz z miejscowymi mieszkańcami liczba mieszkańców wzrosła ponad dwukrotnie do 80 tysięcy. Nie bez znaczenia były także przeprowadzki Jelenia Góra była obszarem stabilnym gospodarczo i świetnie uporała się z ciężarem powojennym. Przyłączanie kolejnych wsi i kolejne przeprowadzki Jeleniej Górze przyniosły wzrost liczby mieszkańców do poziomu 93 570 jeleniogórzan. Gdy nastąpiła reforma administracyjna odbierająca Jeleniej Górze wojewódzki status stołeczny liczba ludności miasta systematycznie spadała, aż do poziomu 85,5 tysiąca w 2008 roku. Obecnie w sytuacji kryzysu gospodarczego w kraju, dużo ludzi, a szczególnie młodych, wyjeżdża za granicę w celu zarobkowania. Ta sytuacja powtarza się w wielu polskich miastach i dopóki nie poprawi się sytuacja gospodarcza państwa ludzie nie wrócą i dalej będą siedzieli za granicą, a ich rodziny będą do nich dołączać, co stanowi zagrożenie dla sytuacji demograficznej w Polsce, gdyż zabraknie rąk do pracy, która powinny pracować na poczet przyszłych emerytur.
Szczecin, to miasto na prawach powiatu, które jest zarazem największym miastem i potocznie nazywaną stolicą województwa zachodniopomorskiego. To jedno z największych i najstarszych miast Polski. Na terenie Szczecina funkcjonują przedsiębiorstwa z różnych dziedzin gospodarki, co sprawia, że jest on głównym centrum ekonomicznym regionu. Miasto posiada duży port i stocznie, co nadaje mu charakter nadmorskiej miejscowości. Jest to także ośrodek turystyczny o bogatych liczbie zabytków. Także kultura zagościła tu na stałe w postaci teatrów, muzeów, kin i innych ośrodków kulturalnych. Na tym terenie nie brakuje obiektów zielonych. Znajdują się tutaj trzy puszcze, a samo miasto szczyci się nazwą pływającego ogrodu. Szczeciński Park Krajobrazowy jest jedną z najładniejszych części miasta. Przepływa tutaj rzeka Odra, a klimat jest raczej wilgotny z wzmożoną ilością opadów, natomiast łagodnymi zimami, które pokrywają gęste chmury. Przeprowadzki Szczecin zanotował już w VII wieku przed naszą erą, gdyż to właśnie tutaj istniała osada łużycka. Dokumenty świadczą jedynie o zamieszkiwaniu tych terytoriów przez 1850 lat, co i tak imponuje historykom. W czasach antycznych istniała tutaj miejscowość Susudata. IX wiek, to już budowa grodu, który trudnił się handlem i rybołówstwem. Mieszko I przyłączył Szczecin wraz z całym Pomorzem do Polski w 967 roku. Jednak możni szczecińscy dokonali kolejnych przeprowadzek Szczecin tym razem stał się niezależny od państwa polskiego. Udało się jednak przyłączyć Szczecin ponownie do granic Polski za sprawą Bolesława Krzywoustego. Odnotowywano kolejną przeprowadzkę Szczecin tym razem przeszedł pod lenno cesarza i tak było przez długie lata, aż w końcu po II Wojnie Światowej wrócił na stałe na mapę Polski.